Forum Stare Forum Rzeczypospolitej Eskwilińskiej Strona Główna FAQ Użytkownicy Szukaj Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Stare Forum Rzeczypospolitej Eskwilińskiej
nowa strona i forum: www.eskwilinia.tnb.pl
 Konfederacja Łacińska Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Cheewazz Khadil
Administracja państwowa



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 589 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Pon 19:34, 10 Sty 2011 Powrót do góry

Wysoka Izbo,
Z dumą informuje, iż po długich negocjacjach nareszcie doszliśmy z naszymi sojusznikami do porozumienia w kwestii powołania Konfederacji Łacińskiej- paktu sojuszniczego o międzynarodowej współpracy którego inicjatorem byliśmy my sami. Na mocy art.47 naszej Konstytucji zawieranie traktatów jest wyłączną prerogatywą Prezydenta, kontrasygnowanego przez Ministra Spraw Zagranicznych. Wyjątkiem od tej reguły są przewidziane w ust.3 art.47 Konstytucji i są to: ,,umowy międzynarodowe dotyczące zmian granic, wojny, pokoju, przymierzy, wzajemnego uznania, poważnie obciążające Skarb Państwa, nakładające obowiązki na obywateli eskwilińskich oraz umowy celne i handlowe". Wg mojej najlepszej wiedzy traktat powołujący Konfederację Łacińską możemy zakwalifikować właśnie jako umowa międzynarodowa dotycząca przymierza. W takiej sytuacji art.47 przewiduję procedurę ,,dodatkowej ratyfikacji". Chodzi tu o zgodę Rady Narodowej która musi być wyrażona większością ,,3/4 posłów przy obecności co najmniej trzech deputowanych". W praktyce oznacza to, iż potrzebna są 4 głosy ZA przy obecności pełnego składu, lub 3 ZA przy obecności 3 lub 4 posłów. Mniejsza ilość obecnych posłów skutkuje odrzuceniem projektu.
Szanowni donowie- akt ten jest sprawą najwyższej wagi dla Rzeczpospolitej Eskwilinii i jest ukoronowaniem wielomiesięcznych starań naszej dyplomacji. Proszę o poważne podejście do sprawy tego głosowania. Przedstawiam poniżej kopię aktu wraz z podpisem Prezydenta i moim jako Ministra Spraw Zagranicznych. W razie gdyby którykolwiek z posłów chciał obejrzeć orginał traktatu mogę go udostępnić. W tym celu proszę pisać na e-maila: [link widoczny dla zalogowanych]

TRAKTAT ZAWIĄZUJĄCY KONFEDERACJĘ ŁACIŃSKĄ

WYSOKIE UKŁADAJĄCE SIĘ STRONY

Jego Świątobliwość Celestyn I, Patriarcha Rotrii w imieniu Państwa Kościelnego Rotria,
Jego Królewska Mość Einar I, Król Nordii w imieniu Królestwa Nordii,
Jego Ekscelencja Adam Zygmunciak, Prezydent Rzeczypospolitej Eskwilińskiej w imieniu Rzeczypospolitej Eskwilińskiej,
Jego Ekscelencja Voyteque de Stress Prezydent Republiki Francuskiej w imieniu Republiki Francuskiej,
Jego Ekscelencja Camillus Plautius Scaevola, Konsul Republiki Tyrencji w imieniu Republiki Tyrencji.


* PRAGNĄC pogłębić przyjaźń szczęśliwie istniejącą pomiędzy naszymi Narodami,

* UTRWALAJĄC współpracę międzynarodową w duchu sprawiedliwości, pokoju, wzajemnego partnerstwa i dobrobytu,

* MAJĄC NA UWADZE, jak ważkie dla integracji państw polskiego mikroświata będzie pogłębienie związków przyjaźni między Narodami,

* ZDECYDOWANI umacniać wzajemną obronę na wypadek zagrożeń,

* WYRAŻAJĄC NIEWZRUSZONĄ WOLĘ dbałości o wspólny rozwój oraz interesy polityczne, militarne i gospodarcze,

* ZDETERMINOWANI współdziałać w celu obrony swych krajów na wszelkich płaszczyznach;

zawierają następujący traktat

Rozdział I.
PRZEPISY OGÓLNE

Artykuł I.

Wysokie Układające się Strony w celu poszerzenia współpracy międzynarodowej, obrony wspólnych, nienaruszalnych i integralnych praw oraz interesów, zawiązują niniejszą Konfederację o charakterze politycznym, militarnym i gospodarczym pomiędzy swoimi państwami. Zasady działania Konfederacji, określa niniejszy traktat i porozumienia wykonawcze.

Artykuł II.

W sprawach nieuregulowanych niniejszym traktatem, a w których państwa Konfederacji współdziałają na podstawie niniejszego dokumentu, stosować się będzie porozumienia wykonawcze wydawane przez Wysokie Układające się Strony na sesjach nadzwyczajnych Konfederacji.

Artykuł III.


1. Naczelnym organem Konfederacji jest Rada Konfederacji, zwana dalej Radą, w skład której wchodzą Radni państw członkowskich Konfederacji.
2. Każde z państw członkowskich deleguje do Rady nie więcej niż jednego Radnego.
3. Szczegółowy tryb delegowania reprezentantów określi porozumienie wykonawcze.

Artykuł IV.

1. Pracami Rady kieruje Naczelnik Rady powoływany i odwoływany przez Radę z jej grona większością 2/3 głosów, przy udziale co najmniej połowy Radnych.
2. Kadencja Naczelnika Rady trwa trzy miesiące i nie może on zostać wybrany ponownie na bezpośrednio następującą kadencję.


Artykuł V.

1. Rada podejmuje decyzje na zwoływanych przez Naczelnika posiedzeniach rady.
2. Zwołanie posiedzenia rady winno być zapowiedziane z co najmniej pięciodniowym wyprzedzeniem, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. W przypadku spraw niecierpiących zwłoki Naczelnik może zwołać posiedzenie nadzwyczajne pomijając termin określony w ust. 2, jeżeli zgodę wyrażą wszystkie państwa członkowskie.
4. Rozstrzygnięcia Rady zapadają jednogłośnie w bezpośrednim, jawnym i równym głosowaniu.
5. Posiedzenie rady gości to państwo członkowskie, którego przedstawiciel pełni funkcję Naczelnika.
6. Nadzwyczajne posiedzenie rady organizowane jest w państwie właściwym ze względu na naturę i przyczynę jego zwołania.
7. W przypadkach szczególnie uzasadnionych możliwe jest odstępstwo od ust. 5, jeżeli państwa członkowskie wyrażą na to zgodę.

Artykuł VI.

Podstawy funkcjonowania Konfederacji stanowią zasady solidarności, wzajemnej pomocy i uczciwego partnerstwa, wymiany cennych doświadczeń pomiędzy sygnatariuszami niniejszego traktatu.


Rozdział II.
AKCES I WYKLUCZENIE


Artykuł VII.

Akces państw trzecich do Konfederacji następuje za jednomyślną zgodą wszystkich członków Konfederacji.

Artykuł VIII.

1. Konfederacja nie będzie rozszerzona o dodatkowych członków w ciągu miesiąca od wejścia w życie niniejszego traktatu. Strony mogą odstąpić od tego zapisu, jeżeli przemawiają za tym wyjątkowe i uzasadnione okoliczności.
2. Okres karencji przewidziany pomiędzy poszczególnymi rozszerzeniami Konfederacji wynosi jeden miesiąc.






Artykuł IX.

1. Państwo członkowskie może zostać wykluczone z grona Konfederacji jedynie w przypadku zaniedbania zobowiązań sojuszniczych bądź działania na szkodę interesów Konfederacji bądź poszczególnych jej członków.
2. Wykluczenie członka z grona konfederacji następuje za jednomyślną zgodą pozostałych członków, wyrażoną w jawnym głosowaniu.



Rozdział III.
WSPÓLNA POLITYKA OBRONNA


Artykuł X.

Jakakolwiek forma agresji na jednego z członków Konfederacji będzie uważana za agresję na każdego z członków Konfederacji z osobna. Państwa Sygnatariusze zobowiązują się udzielić wszelkiej, właściwej powadze sytuacji, pomocy militarnej, politycznej, dyplomatycznej i gospodarczej, chyba że Państwo zaatakowane dobrowolnie z niej zrezygnuje.

Artykuł XI.

W przypadku koniecznej obrony granic członka Konfederacji poprzez działania prewencyjne, w celu obrony integralności terytorialnej Strony, członkowie Konfederacji zobowiązują się wspomóc dyplomatycznie, militarnie i ekonomicznie członka Konfederacji.

Artykuł XII.

1. Siły zbrojne członków Konfederacji będą przeprowadzać wspólne manewry wojskowe co najmniej raz w ciągu roku.
2. Manewry przeprowadzane są, kolejno, w [ALFABETYCZNIE CZŁONKOWIE].
3. Manewry dodatkowe zarządza nadzwyczajne posiedzenie rady.



Artykuł XIII.

Przedstawiciele sił zbrojnych Państw Paktu będą utrzymywać regularny kontakt w celu monitorowania, analizowania i konsultacji sytuacji geopolitycznej i militarnej.

Artykuł XIV.

Mobilizacja sił zbrojnych członków Paktu następuje na wniosek jednego z sygnatariuszy odpowiednio do tego umocowanych, jeżeli zagrożona jest jego integralność terytorialna, bądź inne uzasadniające ją fundamentalne interesy.

Rozdział IV.
POLITYKA ZAGRANICZNA


Artykuł XV.

Państwa Sygnatariusze prowadzą politykę zwartego frontu wobec zagrożeń zewnętrznych.


Artykuł XVI.

1. Państwa Konfederacji, w razie zagrożenia integralności terytorialnej sygnatariusza Konfederacji przez państwo trzecie, zobowiązują się do powzięcia wszelkich dostępnych środków do jego obrony.
2. Przez zagrożenie integralności terytorialnej rozumie się tak bezpośrednie ogłoszenie zajęcia terenów należących do członka Konfederacji, jak i pośrednie wsparcie tych działań.





Artykuł XVII.

1. Państwa Konfederacji będą wymieniać się strategicznymi z punktu widzenia państw sojuszniczych informacjami dotyczącymi polityki zagranicznej własnej i państw trzecich, w szczególności:
1. uznania państwowości innej organizacji,
2. wycofania uznania państwowości innego organizmu państwowego,
3. zerwania stosunków dyplomatycznych pomiędzy państwem trzecim,
4. postawienia ultimatum państwu trzeciemu,
5. wydalenia ambasadora państwa trzeciego.
2. Wymiana informacji, o której mowa w ustępie pierwszym, następuje w drodze doraźnych działań dyplomatycznych, chyba że wystąpią wyraźne korzyści z przedstawienia wiadomości podczas posiedzenia rady.

Artykuł XVIII.

W celu ustalenia jednolitego stanowiska wobec spraw bieżących, sygnatariusze Konfederacji kontaktują się ze sobą na drodze doraźnych działań dyplomacji swoich Państw, bądź podczas posiedzeń.


Rozdział V.
ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA STRON INTERNETOWYCH


Artykuł XIX.

W razie awarii serwera członka Konfederacji lub innego zdarzenia technicznego, które uniemożliwia poprawne funkcjonowanie Państwa, członkowie Konfederacji zobowiązani są, w miarę możliwości, nieodpłatnie i w jak najszybszym czasie, udzielić pomocy zagrożonemu sygnatariuszowi.

Rozdział VI.
PRZEPISY KOŃCOWE


Artykuł XX.

Niniejszy Traktat wejdzie w życie z chwilą ratyfikacji przez co najmniej dwie Wysokie Układające się Strony.

Artykuł XXI.

Wystąpienie z Konfederacji jest skuteczne po upływie 14 dni od dnia notyfikacji przez państwo występujące.

Niniejszy Traktat sporządzono w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej z Wysokich Układających się Stron.
Podpisano,
(-)Adam Zygmunciak
Prezydent Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
(-) Cheewazz Khadil
Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
Zobacz profil autora
Filip Velicky
Administracja państwowa



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 138 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Wto 11:18, 11 Sty 2011 Powrót do góry

Powiem szczerze, że jestem tu nowy jeśli chodzi o wgląd w ustawy i akty, a tym bardziej o takim znaczeniu. Dlatego chciałem początkowo przełożyć oddanie głosu w tej sprawie. Nie chciałem pochopnie postępować, ale przyznam, że wczoraj późnym wieczorem prezydent po długiej rozmowie wytłumaczył wszystko i podkreślał wiele razy, że ważny jest w tej kwestii czas. Z czystym sumieniem głosuję na tak.
Zobacz profil autora
Cheewazz Khadil
Administracja państwowa



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 589 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Wto 21:39, 11 Sty 2011 Powrót do góry

Wybaczy don, ale Konstytucja eskwilińska przewiduję, iż obrady Rady Narodowej prowadzi Przewodniczący Rady Narodowej. Tak więc, po przedłożeniu przeze mnie projektu, to właśnie Przewodniczący powinien otworzyć obrady i wyznaczyć czas debaty i głosowania Smile
Zobacz profil autora
Ursus A. Prystor
Najwyższe władze państwowe



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 284 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Port Eagle
PostWysłany: Sob 19:55, 15 Sty 2011 Powrót do góry

Otwieram debatę.
Potrwa ona do 19 stycznia, do godziny 20.
Zobacz profil autora
Cheewazz Khadil
Administracja państwowa



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 589 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Śro 19:05, 19 Sty 2011 Powrót do góry

Czas na debatę się skończył. Prosiłbym Przewodniczącego RN o przejście do głosowania.
Zobacz profil autora
Ursus A. Prystor
Najwyższe władze państwowe



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 284 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Port Eagle
PostWysłany: Śro 21:41, 19 Sty 2011 Powrót do góry

Otwieram głosowanie.
Potrwa ono do 22 stycznia, do godziny 20.
Zobacz profil autora
Manuel Dos Santos
Obywatel



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 22 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Czw 9:25, 20 Sty 2011 Powrót do góry

To ma być "Wielka Eskwilinia?". Kpina, kpina, Kpina!
To tylko jakieś luźne powiązania, nic więcej.
Jest mi wstyd, że tyle środków i czasu zmarnowano na coś takiego.
Nie chcę w tym brać udziału.
Wstrzymuję się od głosu.
Zobacz profil autora
Marcin Wilczyński
Administracja państwowa



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 2051 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Czw 17:29, 20 Sty 2011 Powrót do góry

Uti rogas, w przeciwieństwie do don Santosa.
Zobacz profil autora
Ursus A. Prystor
Najwyższe władze państwowe



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 284 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Port Eagle
PostWysłany: Czw 18:25, 20 Sty 2011 Powrót do góry

Pośle Santos, upominam po raz ostatni. Czas na debatę skończył się wczoraj i proszę takiej tutaj nie prowadzić!
Następne takie wykroczenie zakończy się grzywną pieniężną.
Zobacz profil autora
Ursus A. Prystor
Najwyższe władze państwowe



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 284 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Port Eagle
PostWysłany: Czw 19:12, 20 Sty 2011 Powrót do góry

Uti rogas.
Zobacz profil autora
Max Wereman
Administracja państwowa



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 369 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw 19:33, 20 Sty 2011 Powrót do góry

Nie wierzę, że tyle pracy może pójść na marne przez pana Dos Santosa... Mam nadzieję, że do tego się nie dopuści.

Ich stimme völlig zu (w pełni się zgadzam)
Zobacz profil autora
Filip Velicky
Administracja państwowa



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 138 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Czw 19:46, 20 Sty 2011 Powrót do góry

Uti rogas.
Zobacz profil autora
Ursus A. Prystor
Najwyższe władze państwowe



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 284 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Port Eagle
PostWysłany: Sob 22:53, 22 Sty 2011 Powrót do góry

Wyniki:

obecnych: 5
nieobecnych: 0
za: 4
przeciw: 0
wstrzymało się: 1

Rada Narodowa przyjęła ustawę.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme
Wszystkie czasy w strefie GMT