Forum Stare Forum Rzeczypospolitej Eskwilińskiej Strona Główna FAQ Użytkownicy Szukaj Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Stare Forum Rzeczypospolitej Eskwilińskiej
nowa strona i forum: www.eskwilinia.tnb.pl
 Traktat uznaniowy z RLS Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Marcin Wilczyński
Administracja państwowaDołączył: 22 Maj 2009
Posty: 2051 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Nie 16:07, 19 Cze 2011 Powrót do góry

Traktat o wzajemnym uznaniu

Prezydent Rzeczypospolitej Eskwilińskiej Don Adam ZYGMUNCIAK
oraz
Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Eskwilińskiej Cheewazz KHADIL
w imieniu własnym oraz Rzeczypospolitej Eskwilińskiej

oraz

Prezydent Republiki Ludowej Siedmiogrodu David KOVACS dos Santos
w imieniu własnym oraz Republiki Ludowej Siedmiogrodu

zawierają w najlepszej wierze następujący Traktat o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych:


Rozdział I
Postanowienia początkowe


Art. 1.
Rzeczpospolita Eskwilińska oraz Republika Ludowa Siedmiogrodu uznają się wzajemnie za podmioty prawa międzynarodowego.

Art. 2.
Rzeczpospolita Eskwilińską oraz Republiką Ludową Siedmiogrodu zobowiązują się uroczyście wyrzec przemocy we wzajemnych stosunkach i rozwiązywać wszelkie zaistniałe spory poprzez rozmowy i na drodze dyplomatycznej. Obie Strony postanawiają nawiązać stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów.

Rozdział II
Rozwiązywanie sporów


Art. 3.
W razie zaistnienia sporu pomiędzy Stronami, upełnomocnieni przedstawiciele obu Stron bezzwłocznie nawiążą ze sobą kontakt.

Art. 4.
Strony mogą się zwrócić o mediacje do państwa trzeciego lub do uznanego przez nie autorytetu. Mediacja nie wiąże jednak żadnej ze Stron.

Art. 5.
Żaden spór nie może dotyczyć działań władz państwowych jednej ze Stron na swoim własnym terytorium, ani też działań którejkolwiek ze stron wobec jakiegokolwiek państwa trzeciego.

Rozdział III
Kontakty międzypaństwowe


Art. 6.
Rzeczpospolitą Eskwilińską w stosunkach z Republiką Ludową Siedmiogrodu reprezentuje Prezydent i minister właściwy do spraw zagranicznych.

Art. 7.
Republikę Ludową Siedmiogrodu w stosunkach dyplomatycznych z Rzecząpospolitą Eskwilińską reprezentuje minister do spraw zagranicznych.

Art. 8.
Na terenie Rzeczypospolitej Eskwilińskiej interesy Republiki Ludowej Siedmiogrodu oraz jego obywateli reprezentuje Ambasador Republiki Ludowej Siedmiogrodu

Art. 9.
Na terenie Republiki Ludowej Siedmiogrodu interesy Rzeczypospolitej Eskwilińskiej oraz jego obywateli reprezentuje Ambasador Rzeczypospolitej Eskwilińskiej.

Rozdział IV
Ambasadorowie


Art. 9.
Powołanie ambasadora Rzeczypospolitej Eskwilińskiej w Republice Ludowej Siedmiogrodu regulują przepisy wewnętrzne Rzeczypospolitej Eskwilińskiej

Art. 10.
Ambasador Rzeczypospolitej Eskwilińskiej musi zostać zaaprobowany i uznany za persona grata przez władze Republiki Ludowej Siedmiogrodu.

Art. 11.
Ambasadora Republiki Ludowej Siedmiogrodu w Rzeczypospolitej Eskwilińskiej proponuje Prezydent Republiki Ludowej Siedmiogrodu.

Art. 12.
Ambasador Republiki Ludowej Siedmiogrodu musi zostać zaaprobowany i uznany za persona grata przez władze Rzeczypospolitej Eskwilińskiej.

Art. 13.
Wydalenie Ambasadora z kraju, do którego został oddelegowany, następuje przez uznanie go w danym kraju za persona non grata.

Art. 14.
Ambasador nie może w kraju, do którego został oddelegowany zostać aresztowany i postawiony przed sądem. Immunitet chroni także majątek Ambasadora.

Art. 15.
1. Strony zobowiązują się do rozstrzygania na drodze dyplomatycznej sporów związanych z postępowaniem ambasadorów na terytorium państwa przyjmującego. Kwestia immunitetu ambasadorów stanie się przedmiotem odrębnych negocjacji po unormowaniu tych kwestii w prawie wewnętrznym każdej ze stron.
2. Immunitet Ambasadora zostaje ograniczony, jeśli bierze on udział w życiu publicznym kraju, do którego został oddelegowany. Wówczas może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za działania popełnione podczas swojej aktywności nie związanej z funkcją Ambasadora.

Rozdział V
Postanowienie o współpracy


Art. 16.
Zakres współpracy gospodarczej, militarnej, kulturalnej lub innej między stronami, określają odrębne umowy.

Art. 17.
Strony zobowiązują się niedyskryminować obywateli państw sygnatariuszy, którzy pragną działać na ich terenie.

Art.18.
Strony dążą do zawiązania współpracy gospodarczej, w tym celu Strony umożliwiają dokonywanie nieskrępowanych wymian walutowych i innych transakcji między obywatelami Stron.

Rozdział VI
Postanowienia końcowe


Art. 19.
Władze Rzeczpospolitej Eskwilińskiej oraz Republiki Ludowej Siedmiogrodu zobowiązują się do przestrzegania postanowień powyższego traktatu.

Art. 20.
Traktat wchodzi w życie z dniem ratyfikowania go przez odpowiednie władze państwowe każdej ze Stron w trybie przyjętym przez Strony zgodnie z ich wewnętrznym prawem. Każda ze stron notyfikuje drugą stronę o fakcie ratyfikowania traktatu.

Art. 22.
Zmiana ninejszego Traktatu następuje za porozumieniem Stron.

Art. 23.
W razie złamania postanowień Traktatu przez jedną ze Stron, Traktat traci automatycznie moc prawną, bez możliwości ponownego wprowadzenia go w życie bez uprzedniej ponownej ratyfikacji przez Strony. Każdej ze Stron przysługuje prawo do wypowiedzenia traktatu poprzez złożenie stosownego oświadczenia na ręce osób odpowiedzialnych za politykę zagraniczną w danym kraju. Traktat traci moc po upływie 3 dni od chwili złożenia oświadczenia.

Art. 24.
Treść Traktatu znajdzie się na stronach internetowych Stron w czasie 7 dni od ratyfikacji przez dane państwo. Zostanie także streszczona przez oficjalne organy prasowe każdej ze Stron, o ile dana Strona takowe posiada. Informacja o ratyfikacji traktatu zostanie przekazana obywatelom danego państwa.


(-) Adam Zygmunciak
Prezydent Rzeczypospolitej Eskwilińskiej

(-) Cheewazz Khadil
Minister Spraw Zagranicznych

(-) Marcin Wilczyński
Przewodniczący Rady Narodowej
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme
Wszystkie czasy w strefie GMT